Тази година броя на творбите надмина очакваното. Комисиите се затрудниха изключително с избора на победителите.
Грамотите и наградите връчиха д-р Теменужка Любенова – председател на Общинския съвет по наркотични вещества – гр. Благоевград, г-н Ивайло Златанов – началник на Регионално управление на образованието – гр. Благоевград и г-н Живко Янев – художник и преподавател в НХГ „Св. Св. Кирил и Методий“, гр. Благоевград.
Г-жа Любима Димитрова, която е част от журито на литературните творби приветства присъстващите в зала „22 септември“ и пожела успех в предстоящите конкурси и на ученици, и учители.
Церемонията премина с много положителни емоции за номинираните ученици и творческа удовлетвореност от постигнатите резултати и за присъстващите в залата ръководители.НАГРАДЕНИ
„Моят любим национален герой”
I – IV клас
Стихотворение
I награда – Алпер Илияз Галиб - IV а клас, СУ „Йордан Йовков“, град Тервел, обл. Добрич, р-л Мариана Денева.
II награда – Кристиян Пламенов Вълков - III клас, ОУ „Любен Каравелов“, с. Трудовец, общ. Ботевград, Софийска област, р-л Искра Траянова.
III награда – Анна Стефанова Антонова - II а клас, СУ „Св.св.Кирил и Методий“, село Крупник, р-л Павлина Чифлигарова.
III награда - Калоян Милков Хаджистойчев – III клас, ОУ „Елисавета Багряна“, град Сливен, р-л Мария Хаджистойчева.
Поощрения:
- Вяра Иванова Донева - IV а клас, Йордан Василев Мицин - IV а клас, НУ „Св. Паисий Хилендарски“, град Банско, р-л Евгения Тренчева;
- Ива Георгиева Колеолова – III в клас, СУЕЕ „Св.Константин-Кирил Философ“, град Русе, р-л Ирина Иванова;
- Мелани Стоянова Маринска – II г клас, ОУ „Двайсти април“, град Панагюрище, р-л Марина Маринска;
- Паолина Веселинова Топузова - II а клас, СУ „Св.св.Кирил и Методий“, село Крупник, р-л Павлина Чифлигарова.
I – IV клас
Разказ
I награда – Георги Владимиров Еринин - IV б клас, НУ „Св. Паисий Хилендарски“, град Банско, р-л Фиданка Юсева.
II награда – Николина Върбанова Дакова - IV б клас, НУ „Св. Паисий Хилендарски“, град Банско, р-л Фиданка Юсева.
III награда – не се присъжда
I – IV клас
Есе
I награда – Симона Людмилова Василева - IV а клас, Седмо СУ „Кузман Шапкарев“, град Благоевград;
II награда – Васил Николаев Целков – III клас, ОУ „Отец Паисий“, с. Долно Камарци, общ. Горна Малина, р-л Ваня Димитрова.
III награда – Константин Ганчев Пацеков – подготвителна група, СУ „Христо Ботев“, град Сунгурларе, Бургаска област, р-л Мирослава Аврамова.
Поощрения:
- Метин Мехмедов Абдурахманов – IV клас, ОУ „Св.св. Кирил и Методий“, село Плетена, общ. Сатовча, р-л Снежана Каменова;
- Таня Димитрова Владимирова - IV б клас, НУ „Васил Друмев“, град Пазарджик, р-л Спаска Георгиева;
- Вероника Николаева Христова – III а клас, Второ ОУ „Иван Вазов“, град Провадия, р-л Росинка Христова;
- Цветан Петров Халачев - IV клас, ОУ „Св.Климент Охридски“, град Добринище, р-л Милена Дамянова.
„Човекът – свободен и независим”
V – VII клас
Стихотворение
I награда – Александра Константинова Ангелова – V г клас, СУ „Константин Константинов“, град Сливен, р-ли Любка Георгиева и Христо Георгиев.
II награда – Кирил Валентинов Димов – VII клас, ОДК „Св.Иван Рилски“, Клуб „Светлини сред сенките“, град Казанлък, р-л Валентина Димова.
III награда – Айсел Рамиз Фейзи - VI клас, ОУ „Св.св. Кирил и Методий“, село Места, р-л Фатима Туталъ.
III награда – Елис Юсеин Каран - VII клас, ОУ „Св.св.Кирил и Методий“, село Места, р-л Фатима Туталъ.
Поощрения:
- Ивайла Миланова – VII клас, ОУ „Христо Ботев“, село Ценово, Русенска област, р-л Павлина Николова;
- Венцислав Кирилов Цегриловски - VI клас, ОУ „Христо Ботев“, Клуб „Калейдоскоп“ , село Крайници, общ. Дупница, р-л Галина Иванова;
- Даниела Красимирова Димитрова – V клас, ОУ „Васил Левски“, село Ерма река, общ. Златоград, р-л Елеонора Янева;
V - VII клас
Разказ
I награда – Пенка Кристинова Делииванова – VI клас, Школа „Детски и младежки парламент“, при ЦПЛР – ОДК, град Кърджали, р-л Нели Карабашева.
II награда – Кирил Валентинов Димов – VII клас, ОДК „Св.Иван Рилски“, Клуб „Светлини сред сенките“, град Казанлък, р-л Валентина Димова.
II награда - Ева Миленова Пенева - VI а клас, ОУ „Иван Вазов“, град Горна Оряховица, Великотърновска област, р-л Мариана Иванова.
III награда – Наталия Ангелова Таранинова – VII клас, СУ „Никола Вапцаров“, град Хаджидимово, р-л Заприна Глушкова.
Поощрения:
- Михаил Димитров Велев – V в клас, Седмо СУ „Кузман Шапкарев“, град Благоевград;
- Богомила Костова Костадинова – VII клас, ОУ „Св.св. Кирил и Методий“, град Дупница, р-л Юлия Чорапинова;
- Елина Христофорова Хинкова - VI б клас, ОУ „Иван Вазов“, град Горна Оряховица, Великотърновска област, р-л Мариана Иванова;
- Лъчезар Атанасов Йорданов – VII клас, ОДК „Св.Иван Рилски“, Клуб „Светлини сред сенките“, град Казанлък, р-л Валентина Димова.
V – VII клас
Есе
I награда – Деница Евгениева Генчева – VI а клас, Второ ОУ „Петко Рачов Славейков“, град Стара Загора, р-л Владимир Илиев.
II награда – Габриела Георгиева Биволева – VII клас, ОУ „Христо Ботев“, Клуб „Калейдоскоп“, село Крайници, общ. Дупница, р-л Галина Иванова.
III награда – Полина Живкова Живкова – VI б клас, Първо ОУ „Христо Смирненски“, Клуб „Художествено слово“, град Провадия, Варненска област, р-л Марта Радева.
III награда - Кристина Крумова Бучкова – VII а клас, СУ „Св.св.Кирил и Методий“, град Якоруда, р-л Айше Юрукова.
Поощрения:
- Йоан Петров Иванов – V клас, ОДК „Св.Иван Рилски“, Клуб „Светлини сред сенките“, град Казанлък, р-л Валентина Димова;
- Мария Венкова Сиракова – VII а клас, СУ „Йордан Йовков“, град Кърджали, р-л Роса Николова;
- Жани Янев Янев – VI клас, Второ ОУ „Петко Рачов Славейков“, град Стара Загора, р-л Владимир Илиев;
- Данита Данчева Костова – VII а клас, СУ „Константин Константинов“, град Сливен, р-л Любка Георгиева и Христо Георгиев.
VIII – XII клас
Стихотворение
I награда – Озода Назар Мунавар – XII клас, СУ „Васил Левски“, град Карлово, р-л Анелия Николова.
II награда – Сабел Вескова Гератлиева - X клас, ОДК „Св.Иван Рилски“, Клуб „Светлини сред сенките“, град Казанлък, р-л Валентина Димова.
III награда – Кристина Ангелова Ясенова - XII клас, Училище „Св.св.Кирил и Методий“, град Неделино, Смолянска област.
III награда - Мария Атанасова Миткова – XI а клас, СУ „Христо Ботев“, град Нова Загора, р-л Севда Желязкова.
Поощрения:
- Христина Николаева Аврамова – VIII а клас, ПГ „П.К.Яворов“, град Петрич, р-л Теодора Динева;
- Джени Ахмед – X клас, ПГ „Н.Й.Вапцаров“, град Белица;
- Десислава Борисова Георгиева – XI в клас, Второ СУ „Проф.Никола Маринов“, град Търговище, р-л Йорданка Филева.
VIII - XII клас
Разказ
I награда – Ива Христова Дръдалова – XI клас, ПГЕЕ , град Банско;
I награда - Богомила Димитрова Велева – X б клас, ЕГ „Акад.Людмил Стоянов“, град Благоевград.
II награда – Ивана Илиян Янева – XI а клас, ЕГ „Васил Карагьозов“, град Ямбол, р-л Веселка Петкова.
III награда – Надя Велкова Тинчева – XI а клас, Разложка Професионална Гимназия „Н. Стойчев“, град Разлог, р-л Радослава Иванова.
Поощрения:
- Сюзън Вескова Гератлиева - X клас, ОДК „Св.Иван Рилски“, Клуб „Светлини сред сенките“, град Казанлък, р-л Валентина Димова;
- Захари Свиленов Тодоров – VIII в клас, Второ СУ „Проф.Никола Маринов“, град Търговище, р-л Йорданка Филева;
- Мони Илиева Банева – X г клас, ПМГ „Яне Сандански“, град Гоце Делчев, р-л Северина Миладинова;
- Снежана Йосифова Пеева - X клас, СУ „Васил Левски“, град Карлово, р-л Анелия Николова.
VIII – XII клас
Есе
I награда – Мария Атанасова Миткова – XI а клас, СУ „Христо Ботев“, град Нова Загора, р-л Севда Желязкова.
II награда – Пламена Пламенова Димитрова – XI клас, Средно училище за хуманитарни науки и изкуства „Константин Преславски“, град Варна, р-л Марияна Димова.
III награда – Натали Али – 101 СУ „Бачо Киро“, град София;
III награда - Йоана Добрева Павлова – IX в клас, СУ „Отец Паисий“, град Кърджали, р-л Мариана Василева.
Поощрения:
- Дейвид Деянов Дечев – VIII a клас, Профилирана хуманитарна гимназия “Дамян Дамянов“, град Сливен, р-л Дочка Петрова;
- Васил Росенов Митов - XI клас, Спортно училище, град Сандански, р-л Христо Йорданов;
- Димитрия Мурджева – X г клас, ПГИТМТ, град Панагюрище, р-л Миланка Пенева;
- Джулия Силвиева Генева - X б клас, СУ „Св.св.Кирил и Методий“, град Якоруда, р-л Айше Юрукова.
“Моят любим национален герой”
I – IV клас
Мултимедийна презентация
I награда – Андреа Красимирова Георгиева - II а клас, СУ „Йордан Йовков“, град Тутракан, р-л Николинка Йорданова.
II награда – Михаил Михайлов Михов – III а клас, Второ ОУ „Иван Вазов“, град Провадия, р-л Росинка Христова.
II награда – Иван–Ангел Иванов Янкулски - IV в клас, III ОУ „Гоце Делчев“, град Петрич, р-л Иванка Сарафова.
III награда – Кристина Юлиянова Костадинова – III б клас, ОУ „Св.св. Кирил и Методий“, град Силистра, р-л Златка Данаилова.
III награда – Никола Станиславов Станев – I а клас, ОУ „ Св.св. Кирил и Методий“, град Горна Оряховица, р-л Ганка Цанева.
Поощрителна награда:
- Мирослав Илиянов Дончев – III б клас, СУИЧЕ „Св.Климент Охридски“, град Благоевград, р-л Татяна Марковска.
“Човекът – свободен и независим”
V – VII клас
Мултимедийна презентация
I награда – Димитър Живков Василев – V а клас, ОУ „Йордан Йовков“, град Каварна, р-л Антония Ангелова.
II награда – Манол Димитров Димитров - VI клас, Клуб „Компютърен свят“ от ЦПЛР – ОДК, град Кърджали, р-л Тинка Кривошапкова.
II награда – Деница Евгениева Генчева – VI а клас, Второ ОУ „Петко Рачов Славейков“, град Стара Загора, р-л Владимир Илиев.
III награда – Дарина Николаева Стоянова – VII б клас, СУИЧЕ „Св.Климент Охридски“, град Благоевград, р-ли Маргарита Спирова и Магдалена Димитрова.
Поощрителни награди:
- Ева Борисова Кънева - VII клас, ОУ „Любен Каравелов“, с. Трудовец, р-л Пенка Николова;
- Мими Валериева Шкодрова – V клас, СУ „Св.Климент Охридски“, село Слащен;
- Радосвета Антонова Банкова - VI а клас, Второ ОУ „Петко Рачов Славейков“, град Стара Загора, р-л Владимир Илиев.
VIII – XII клас
Мултимедийна презентация
I награда – Златина Минчева Танева - XI клас, Желязка Теодорова Тотева - XI клас, Мартина Стоянова Стойкова - XII клас, Наталия Радостинова Манева - XII клас, Русица Славова Петрова - XI клас, Росица Тодорова Тодорова - XI клас, СУ „П.К. Яворов“, град Чирпан, р-л Валентина Костадинова.
II награда – Йоана Димитрова Божкова - XI клас, ПГЕЕ , град Банско.
II награда – Надежда Петрова Клечерова - XI клас, ПГЕЕ , град Банско.
III награда – Светлана Янкова Великова – XI а клас, СУ „Васил Левски“, град Дулово, р-л Стефка Иванова.
Поощрителни награди:
- Кристина Емилова Павлова - VIII в клас, Светослава Георгиева Илиева – VIII в клас, ПМГ , град Кюстендил, р-л Биляна Йорданова;
- Стиляна Ангелова Караджова - XI в клас, СУ „Нешо Бончев“, град Панагюрище, р-л Кристина Ракова;
- Стела Йорданова Апостолова – IX клас, СУ „Св.Климент Охридски“, град Ямбол, р-л Пенка Апостолова;
- Павлина Господинова - IX клас, Ренета Динева - IX клас, СУ „Св.Климент Охридски“, град Ямбол, р-л Пенка Апостолова;
- Надя Тинчева – XI а клас, Разложка Професионална Гимназия „Н. Стойчев“, град Разлог, р-л Анета Даилова;
- Татяна Панталеева Стоянова - XI клас, ПЕГ „Екзарх Йосиф 1“, град Ловеч, р-л Стефка Дафова.
“Моят любим национален герой”
I – IV клас
Рисунка и постер
I награда – Кристина Иванова Сашева - III клас, ОУ „Св. Паисий Хилендарски“, ателие „Свят в цвят“, село Сотиря, община Сливен, р-л Мария Хаджистойчева.
II награда –Билге Мюмюн Неджиб - IV а клас, СУ „Йордан Йовков“, град Тервел, обл. Добрич, р-л Мариана Денева.
III награда – Лъчезар Георгиев Тупаров – IV б клас, I ОУ „Св. Климент Охридски“, град Сандански, р-л Валентина Тодорова.
III награда - Преслава Пламенова Станева - III клас, ОУ „Св.Климент Охридски“, град Попово, р-л Снежана Иванова.
Поощрителни награди:
- Лъчезара Лъчезарова Пиришанчина – II б клас, НУ „Св.Паисий Хилендарски“, град Банско;
- Дарина Николаева Цоневска – I б клас, ОУ „Двайсти април“, град Панагюрище, р-л Таня Радева;
- Мерве Нихат Шевахтин, Селин Шефки Райф, Сибел Севилен Юсуф – II клас, ОУ „Св. Климент Охридски“, град Кърджали, р-л Елена Добрева;
- Любомир Иванов Божилов – III а клас, СУ „Йордан Йовков“, град Тервел.
“Човекът – свободен и независим”
V – VII клас
Рисунка и постер
I награда - Атанас Александров – VII клас, II ОУ „Димитър Благоев“, град Благоевград, р-л Иванка Рибарска.
II награда – Здравко Петров Петров – VI клас, ОУ „Никола Парапунов“, град Разлог, р-л Георги Пахов.
III награда – Виктория Валентинова Кръстева – V а клас, СУ „Димчо Дебелянов“, град Варна, р-л Антоанета Падежка.
Поощрителни награди:
- Хелена Илиева Кърджиева – VII клас, ОУ „Никола Парапунов“, град Разлог, р-л Георги Пахов;
- Ивона – Сияна Пламенова Станева – V б клас, ОУ „Св.Климент Охридски“, град Попово, р-л Павел Иванов.
- Иван Йорданов Димитров – VII а клас, ОУ „Найден Геров“, село Гавраилово, общ. Сливен, р-л Надежда Николова.
- Зара Борисова Милушева – VI клас, II ОУ „Димитър Благоев“, град Благоевград, р-л Иванка Рибарска.
VIII – XII клас
Рисунка и постер
I награда – Даря Атанас Андриова – X клас, ПГ по транспорт, град Разлог.
II награда – Преслава Ганева - X клас, Средно училище за хуманитарни науки и изкуства „Константин Преславски“, град Варна, р-л Марияна Димова.
III награда – Михаил Валентинов Няголов - X клас, Средно училище за хуманитарни науки и изкуства „Константин Преславски“, град Варна, р-л Марияна Димова.
Поощрителни награди:
- Димитър Христов – X д клас, НХГ „Св.св.Кирил и Методий“, град Благоевград, р-л Александра Петкова;
- Ивелина Кутова – IX б клас, Разложка професионална гимназия „Н. Стойчев“, град Разлог, р-л Анета Даилова;
- Василия Георгиева Мадолева - X д клас, НХГ „Св.св.Кирил и Методий“, град Благоевград, р-л Александра Петкова;
- Сияна Невелинова Панайотова - X клас, Средно училище за хуманитарни науки и изкуства „Константин Преславски“, град Варна, р-л Марияна Димова
- Надя Стойчева Хубчева – IX клас, Център за подкрепа за личностно развитие, Ученическо общежитие „Васил Димитров“, град Смолян, р-л Милко Пиперков.
www.tinyurl.com/ycv4u39a
ЗДРАВКО МИЛАДИНОВ - СПОРТИСТ И ПЪТЕШЕСТВ...
ИНЖЕНЕР, ФУТБОЛИСТ, ОБИКОЛИЛ ЕВРОПА С ОВ...